GP People

Media społecznościowe

Nawigacja

  • pracodawca  |  

Treść strony

 

• Z danych Eurostatu wynika, że polscy producenci po raz pierwszy od lutego 2015 r. jako przyczynę opóźnień w realizacji zamówień podają m.in. niedobór rodzimego personelu. 
• Problem potwierdzają Statystyki Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, pokazując wyraźny wzrost zainteresowania azjatyckimi pracownikami.

 

Sytuacja na rynku pracy

Coraz częściej firmy mają problem ze znalezieniem odpowiednio wykształconych pracowników. ​Aktualna sytuacja na rynku pracy wymaga rewizji dotychczasowych technik rekrutacji i metod pozyskiwania pracowników, dlatego firmy otwierają się na pracowników spoza granic naszego kraju. Dziś to Ukraińcy stanowią największą grupę pracowników z zagranicy. Jednak w związku z niewystarczającą dostępnością kandydatów, pracodawcy szukają siły roboczej z coraz bardziej egzotycznych krajów. W pierwszym półroczu 2017 roku złożono rekordową liczbę 8 tys. wniosków o zezwolenie na pracę dla osób spoza Europy, głównie z republik postradzieckich oraz Nepalczyków, Hindusów i mieszkańców Bangladeszu.

Alternatywa na braki kadrowe

GP Remedy oferuje swoje usługi przedsiębiorcom produkcyjnym. Firma, w której brakuje rąk do pracy, zgłasza zapotrzebowanie na wykonanie konkretnej usługi / czynnośći. GP Remedy zajmuje się rekrutacją, formalnościami i legalizacją zatrudnienia, a przedsiębiorca otrzymuje możliwość zachowania ciągłości produkcji i realizacji zamówień.

Stopka

© 2019 by GP Remedy. All rights reserved